Demagog.SK: Hands-on Training and Workshops in Factchecking

Demagog.SK factcheckuje politikov na Slovensku viac ako 10 rokov. Počas tohto obdobia sa napriek našej najlepšej snahe stali hoaxy a dezinformácie kľúčovou výzvou našej spoločnosti. Veríme, že kontrola výrokov politikov a ich konfrontovanie s faktami a objektívnymi dôkazmi je pre demokraciu zásadná.

Ponúkame preto mladým ľuďom možnosť zúčastniť sa našej stáže. 12 stážistov bude zaškolených do factchecku a absolvuje 12-týždenný praktický tréning vo vyhľadávaní informácii o reálnych výrokoch politikov v diskusných reláciach, rozhovoroch či na sociálnych médiách. Dostanú rady, spätnú väzbu od našich junior aj senior analytikov, absolvujú tri workshopy o kritickom myslení, písaní a o práci s otvorenými zdrojmi. Výsledný factcheck zverejňujeme na stránke www.demagog.sk a na sociálnych sieťach, vďaka čomu účastníci stáže uvidia, ako ich práca priamo prispieva k boju proti dezinformáciam.

Súčasťou projektu sú aj tri workshopy o základoch kritického myslenia, ktoré ponúkneme mládežníckym organizáciam a školám v regiónoch ohrozených extrémizmom.

Donori: