Green Monitor

Environmental consciousness, green policies, transparency and accountability of elected decision makers

SGI malo možnosť prispieť ku vzniku projektu Green Monitor v Severnom Macedónsku. Cieľom projektu Green Monitor je zvýšenie osvety o téme životného prostredia, ako aj transparentnosti a zodpovednosti v tejto oblasti. Stránka www.greenmonitor.com.mk sleduje sľuby politikov na národnej aj regionálnej úrovni a faktické výroky v zelených témach a informuje o tom, nakoľko politici sľuby plnia, respektíve nakoľko sa ich vyhlásenia držia faktov. Expertky SGI Veronika Prachárová a Veronika Hincová Frankovská sa delili o svoje skúsenosti v oblasti factchecku, sledovania sľubov a kontroly transparentnosti a dobrej správy vecí verejných.

Po úvodných zoomových konzultáciach absolvovali aj návštevu Skopje, kde sa stretli s užším aj širším tímom projektu v rámci Centre for Intercultural Dialogue. Pripomienkovali aj aktivity aj webstránku www.greenmonitor.com.mk.

Viac informácii sa dozviete tu: https://cid.mk/2022/04/07/informations-about-green-monitor-project/?fbclid=IwAR1eAKyf__B9jvE2NfdwDjzKKdSwM4_JhY09cta82jtphHqqjjK0LrE3n-g

Donor: EDYN